Check Valve Quick

Check Valve Quick

Check Valve Quick (Açık Kasa Su Arıtma Cihazı, Vidalı Membran Kabı Temiz Su Dirseği)

Su arıtma cihazlarında "check valve" ya da "geri tepme valfi," suyun belirli bir yönde akmasını sağlamak için kullanılan bir valf tipidir. Check valve, suyun bir yönden geçmesine izin verirken, ters yönde geri akışı engelleyerek suyun geriye doğru dönmesini önler. Başka bir deyişle, suyun tek yönlü akışını kontrol eder.

Check valve, görevi itibariyle membran filtrenin çıkışında bulunan temiz su bölümüne takılmaktadır. Membran filtrede arıtılan su check valve dirsekten geçerek sistem içerisinde diğer aşamalara gönderilir, su arıtma cihazı tankında oluşan ters basıncın temiz suyu sisteme geri gönderilmesine karşı bir görev üstlenmektedir. 

Check valve, özellikle su ters ozmos teknolojisine sahip su arıtma cihazlarında mutlaka kullanılmalıdır. Su arıtma cihazlarındaki ana amaç, suyun bir kez arıtıldıktan sonra tekrar kirletici maddelere maruz kalmadan kullanıcının temiz su musluğuna ulaşmasını sağlamaktıdır. Check valve, bu amaçla arıtılmış suyun geriye doğru akmasını önlemektedir ve suyun arıtıldığı yöne doğru akmasını sağlar.

Check valve, su arıtma sisteminin etkin ve güvenilir çalışmasını sağlamak için doğru bir şekilde seçilmeli ve düzenli bakımı yapılmalıdır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi