Su Arıtma Cihazı Filtreleri

Su Arıtma Cihazı Filtreleri

 


Lifetech 5 Mikron Sediment Filtre

(0)
249,00TL
1.Aşama: Lifetech 5 Mikron Sediment Filtre Su, hayatımızın temel bir unsuru ve sağlığımız için hayati öneme sahip bir kaynaktır. Ancak, su kaynakları doğal olarak çeşitli kirleticilerle kontamine..

Lifetech Cto Blok Karbon Filtre

(0)
249,00TL
Lifetech Blok Karbon Filtre Blok karbon filtre, su arıtma sistemlerinde kullanılan etkili bir filtrasyon yöntemidir. Bu filtreler, suyun içerisinde bulunan zararlı maddeleri ve kirleticileri t..

Lifetech Gac Karbon Filtre

(0)
249,00TL
Lifetech Granül Aktif Karbon Filtre Gac Karbon filtre, ters ozmos filtrasyonun su arıtma cihazındaki ikinci aşamasıdır. Kullandığı nano teknoloji yöntemi ile yüksek oranda klor arıtımı ve klord..

Lifetech 1 Mikron Sediment Filtre

(0)
249,00TL
3.Aşama: Lifetech 1 Mikron Sediment Filtre Su, yaşamın temel bir kaynağıdır ve sağlığımız için kritik bir öneme sahiptir. Ancak, doğal su kaynakları kirleticilerle kontamine olabilir ve içme suyu..

Lifetech Alkali Mineral Filtre

(0)
299,00TL
Lifetech Alkali Mineral Filtre Membrandan geçen su belli oranda mineralleri de kaybettiğinden dolayı vücudumuz için gerekli olan eser miktarda bazı mineralleri takviye eden filtredir. Su arıtma ci..

Lifetech 4'lü Mineral Filtre

(1)
299,00TL
Lifetech 4 Aşamalı Combo Plus Mineral Filtre 4 Aşamalı Combo Plus Mineral Filtre, ters ozmos filtrasyonun su arıtma cihazındaki beşinci, altıncı, yedinci ve sekizinci aşaması olarak kullanılmaktad..

Lifetech Detox Filtre (Infra-Red)

(0)
299,00TL
Lifetech Detox Filtre (Infra-Red) Detox Filtre, ters ozmos filtrasyonun su arıtma cihazındaki onuncu aşamasıdır. İçerisinde bulunan molekül taşları sayesinde su moleküllerinin yapısını küçü..

Lifetech Post Karbon Filtre

(0)
299,00TL
Lifetech Post Karbon Filtre: Membran filtreden çıkan su, saflığa yakın olup, içim olarak hamdır. Birçoğumuz bu suyun tadını beğenmeyiz. Hindistan cevizi kabuğundan geliştirilmiş post karbon tatlandır..

Lifetech 75 Gpd Membran Filtre

(1)
599,00TL
Lifetech 75 Gpd Membran Filtre Membran filtre belirlenmiş büyüklükte gözenek çapına sahip ve bu gözenek çapından büyük partikül ve mikroorganizmaları geçirmeyen mutlak filtredir. Sudaki mikrobiyoloji..

Pentair 75 Gpd Membran Filtre

(0)
799,00TL
Pentair 75 Gpd Membran Filtre Pentair Membran Filtre, belirlenmiş büyüklükte gözenek çapına sahip ve bu gözenek çapından büyük partikül ve mikroorganizmaları geçirmeyen ince kompozit sarımlı bir filt..

Dow Filmtec 75 Gpd Membran Filtre

(2)
899,00TL
Dow Filmtec 75 Gpd Membran Filtre Dow Filmtec Membran Filtre, belirlenmiş büyüklükte gözenek çapına sahip ve bu gözenek çapından büyük partikül ve mikroorganizmaları geçirmeyen mutlak filtredir. Suda..

Pentair 100 Gpd Membran Filtre

(0)
1.249,00TL
Pentair 100 Gpd Membran Filtre Pentair Membran Filtre, belirlenmiş büyüklükte gözenek çapına sahip ve bu gözenek çapından büyük partikül ve mikroorganizmaları geçirmeyen mutlak filtredir. Pentair evs..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 12 (1 Sayfa)

Su Arıtma Cihazı Filtreleri


Lifetech, stoklarında bulunan tüm su arıtma cihazlarında kullandığı filtrelerin aynı zamanda yedek parça olarak da tedariğini sağlamaktadır. Filtreler, su arıtma cihazının en önemli parçaları arasında yer almaktadır. Şebeke suyunun arıtma cihazının içerisine girdiği ilk andan itibaren arıtılması ancak filtreler sayesinde mümkündür. Su arıtma cihazının girişinden, arıtma cihazının son çıkışı musluğa kadar olan bu arıtım sürecinde minimum beş filtre bulunmaktadır.

Su arıtma cihazı girişinde bulunan ilk filtre daima beş mikron boyutunda tortu, pas, çamur gibi bileşenleri tutan sediment filtre bulunmalıdır. Birinci aşamadaki arıtım sayesinde su arıtma cihazına 5 mikron boyutundan büyük herhangi bir yabancı madde girmeyecektir.

İkinci aşamada yer alan filtre karbon filtre olmalıdır, karbon filtre kendi içerisinde iki farklı şekilde üretilmektedir. Bunlardan ilki granül aktif karbon filtredir ve yapısı gereği toz şeklindedir. İkinci tip karbon filtre ise blok karbon filtredir ve yapısı gereği blok şeklindedir. Her iki karbon filtre aynı görevi görse de klor seviyesi çok yüksek sularda ikisi birlikte kullanılmaktadır. Karbon filtre yapısı gereği sudaki kokuyu, bulanıklığı almakla birlikte ağır metalleri, klor gibi bileşenleri tutarak suyun ön arıtım adımlarından birini gerçekleştirmektedir.

Üçüncü aşamada, bir mikron sediment filtre ya da az önce bahsetmiş olduğumuz gibi blok karbon filtre kullanılabilir. Bir mikron sediment filtre, ilk iki aşamadan sonra oluşabilecek ve bir mikron boyutundan daha büyük bileşenleri tutarak membran filtrenin bu yabancı maddeler tarafından tıkanmaması için bir koruma sağlamaktadır. 

Su arıtma cihazında bulunan dördüncü aşamada ters ozmos membran filtre bulunmalıdır. Ev tipi su arıtma cihazlarında 75 gpd (gallon per day) kapasiteli bir membran yeterli olacaktır; bu membran filtre günlük 250 litre su arıtım kapasitesine sahiptir. Ters ozmos membran filtre yapısı gereği yalnızca su moleküllerini yarı geçirgen zarı sayesinde arıtarak, su molekülü dışında tüm maddeleri atık su olarak dışarı atmaktadır. Membran filtreden geçen su, şebeke suyunun kirliliğine göre %99.9 oranına kadar arıtılmaktadır.

Beşinci aşamada, post karbon tatlandırıcı filtre adı verilen %100 hindistan cevizi kabuğundan üretilmiş bazlı karbon bulunmaktadır. Post karbon filtrenin görevi, membran filtreden çıkan ham suyun lezzetlendirilmesi, son kez berraklaştırılması işlemidir. Post karbon filtreden çıkan su arıtma musluğuna bağlanarak sağlıklı, lezzetli ve her zaman taze bir su içmenize olanak sağlamaktadır.