Lifetech 5 Mikron Sediment Filtre

Lifetech 5 Mikron Sediment Filtre

Lifetech 5 Mikron Sediment Filtre

249,00TL

1.Aşama: Lifetech 5 Mikron Sediment Filtre

Su, hayatımızın temel bir unsuru ve sağlığımız için hayati öneme sahip bir kaynaktır. Ancak, su kaynakları doğal olarak çeşitli kirleticilerle kontamine olabilir. Bu kirleticiler arasında tortu, partiküller, kum, çamur ve diğer organik maddeler yer alır. İşte tam da bu noktada 5 mikron tortu filtresi devreye girer.

5 mikron tortu filtresi, suyun içindeki tortu ve partiküllerin giderilmesine yardımcı olan bir filtrasyon sistemidir. "Mikron" terimi, bir filtrede geçebilen en küçük partikül boyutunu ifade eder. 5 mikron, oldukça küçük bir boyuttur ve bir insan saçının çapının yaklaşık beşte biri kadardır. Bu, filtrelemenin oldukça etkili bir şekilde gerçekleştirileceği anlamına gelir.

Bu tür bir filtre, suyun akışını geçirirken içindeki partiküllerin hapsolmasını sağlar. Su, filtre içerisindeki ince gözeneklerden geçerken tortu, kum, çamur, pas ve diğer parçacıklar filtrelenerek temiz su elde edilir. Sonuç olarak, daha temiz ve sağlıklı bir içme suyu elde etmek mümkün olur.

5 mikron tortu filtresi, evsel su arıtma sistemlerinde, endüstriyel tesislerde ve akvaryumlarda yaygın olarak kullanılır. Evsel su arıtma sistemlerinde, suyun önce bu filtreden geçmesi, daha sonra diğer filtrasyon adımlarına tabi tutulması genellikle yaygın bir uygulamadır. Bu sayede su, daha ileri aşamalarda kullanılacak olan diğer filtreler ve işlemler için daha temiz bir temel haline gelir.

5 mikron tortu filtresi, ters ozmos filtrasyonunun su arıtma cihazındaki birinci aşamasıdır. Suda bulunan 5 mikrona kadar olan tortu, kum, mil, çamur gibi maddelerin arıtılmasını sağlayarak ters ozmos membran filtreyi korur ve optimum filtre ömrü sağlar. %100 polipropilen hammaddeden üretilmiş olup sağlığa zararlı herhangi bir bileşen içermemektedir.

Tavsiye edilen filtre değişim süresi: 6 Ay,

Filtre Ebatı: 10".

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi