Su Arıtma Cihazı Filtrasyon Sistemi

Su Arıtma Cihazı Filtrasyon Sistemi

Su arıtma cihazları için en önemli husus içerisinde barındırdığı filtrasyon sistemidir. Lifetech, üstün teknoloji ile üretilmiş filtreleri maksimum verimlilik ile çalışabilecek şekilde son kullanıcıya ulaştırmaktadır. Piyasada yer alan filtrelere oranla kalitesi ispatlanmış olan Lifetech, tüm ürünlerinde pek çok saygın kuruluşun belgeleri ile birlikte üretim yapmakta ve tüketici sağlığını ve ürün kalitesini her zaman ön planda tutmaktadır.

Su arıtma cihazlarıters ozmos sisteminde temelde 5 farklı filtrasyondan oluşmaktadır. Opsiyonel olarak eklenebilen filtreler ile birlikte aşama sayısı artırılarak su içerisinde yer alan mineral, pH ve oksijen dengesi sağlanarak arıtılan suyun kalitesi yükseltilebilmektedir.

Ayrıca su arıtma cihazı filtrelerinin önerilen periyotlarda değiştirilmesi halinde hem ürünün arıza ihtimali ortadan kalkmakta hem de garanti süresi uzatılmaktadır. Kurulum ve filtre değişimlerinin yetkili servis tarafından yapılması durumunda garanti kapsamı geçerli olmaktadır, böylelikle oluşabilecek arıza vb. durumlar minimuma indirilmektedir.

Aşama sıralarına göre filtre özellikleri ve değişim tablosu aşağıda yer almaktadır.

 

1.Aşama: Lifetech 5 Mikron Sediment Filtre

5 Mikron filtrede suda askıda kalan pas, kum, çamur, tortu gibi kaba pislikleri 5 mikron boyutuna kadar temizler.

2.Aşama: Lifetech Blok Karbon Filtre

Karbon filtre kullandığı nano teknoloji yöntemi ile yüksek oranda klor arıtımı ve klordan kaynaklanan kötü kokuyu yok eder. Sahip olduğu absorbe özelliği sayesinde renk, koku, klor bileşikleri, kimyasal atıklar ve asbest gibi bileşikleri arıtır. Bakteri oluşumunu engeller.

3.Aşama: Lifetech 1 Mikron Sediment Filtre

1 mikron tortu filtresi, ters ozmos filtrasyonunun üçüncü aşamasıdır. Suda bulunan 1 mikrona kadar olan tortu, kum, mil, çamur gibi maddelerin arıtılmasını sağlayarak ters ozmos membran filtreyi korur ve optimum filtre ömrü sağlar.

4.Aşama: Lifetech Membran Filtre

Membran filtre belirlenmiş büyüklükte gözenek çapına sahip ve bu gözenek çapından büyük partikül ve mikroorganizmaları geçirmeyen mutlak filtrelerdir. Sudaki mikrobiyolojik ve kimyasal arıtımı gerçekleştirir. Gözenekleri 1 milimetrenin on milyonda biri küçüklüğünde yarı geçirgen bir zar filtre olan membran sarmal şeklindedir. Suyu molekül düzeyinde filtre eder suda bulunan mikropları, bakterileri, ağır metalleri suya sertlik veren mineralleri ve tüm zararlı maddeleri arıtır. Membrandan geçen su 2/3 oranında dışarı atılmaktadır. Kullanım ömrü ortalama 1,5 - 2 yıldır.

5.Aşama: Lifetech Alkali Mineral Filtre

Membrandan geçen su belli oranda mineralleri de kaybettiğinden dolayı vücudumuz için gerekli olan eser miktarda bazı mineralleri takviye eden filtredir.

6. Aşama: Lifetech Detox Filtre (Opsiyonel, 7 ve 11 Aşamalı Cihazlar)

Detox Filtre içerisinde bulunan molekül taşları sayesinde su moleküllerinin yapısını küçülterek hücre içine giriş ve çıkışını kolaylaştırır. Bu sayede vücudumuzdan daha fazla toksik madde atılımını sağlar.

7.Aşama: Lifetech Post Carbon Coconut Tatlandırıcı Filtre

Membran filtreden çıkan su, saflığa yakın olup, içim olarak hamdır. Birçoğumuz bu suyun tadını beğenmeyiz. Hindistan cevizi kabuğundan geliştirilmiş tatlandırıcı filtre ile bu hamlıktan çıkar, içimi hoş bir hale gelir. Bir dağ kaynağından çıkan su gibi lezzetli hale ulaşır.

8-11. Aşama: Lifetech 4 Aşamalı Combo Plus Mineral Filtre (Opsiyonel, 11 Aşamalı Cihaz)

Maifan Mineral: Demir, Sodyum, Kalsiyum, Potasyum, Magnezyum gibi faydalı mineraller içerir. Suyu mineral bakımından zenginleştirmektedir.

Alkalin Toplar: Suyun pH seviyesini dengeler.

Infra-Red Toplar: Su moleküllerini parçalayarak hazmı kolaylaştırır. Oksijen seviyesini dengeler.

Bio Ceramic Toplar: Negatif yüklü iyonlarla antibakteriyel koruma sağlar.