Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Su arıtma cihazları, kullanılan malzemelerin kalitesine, sahip olunan sertifikalara, üründe bulunan filtre sayılarına göre değişiklik göstermektedir. Lifetech Su Arıtma Sistemleri, tüm bu kalite metriklerine özen göstererek özel olarak üretilen su arıtma cihazlarının ithalatını gerçekleştirmektedir.

2009 yılından beri yurt dışından ithal edilen tüm Lifetech Su Arıtma Cihazları, herhangi bir aracı firma olmadan doğrudan ithal edilerek Koçtaş mağazaları, Hepsiburada, n11, Trendyol gibi pazaryerleri platformlarında son kullanıcıya en uygun fiyata tedarik edilmektedir.

Su arıtma cihazı fiyatları belirlenirken, üründe yer alan her bir parçanın kalitesi ölçümlenmelidir. Ayrıca su arıtma cihazının pompalı ya da pompasız versiyonunun da fiyat belirlenirken önemli bir etkisi vardır. Pompalı ürün, ekstra elektrik ekipmanları içerdiği ürün pompasız ürünlere istinaden biraz daha yüksek fiyata sahiptir. Su arıtma tankı boyutu, markası ile tankın plastik ya da metal olması önemli bir etkendir. Lifetech su arıtma cihazlarında, sağlık açısından daha faydalı olması nedeniyle iç su haznesi paslanmaz çelikten oluşan metal tank kullanılmaktadır. Diğer taraftan kaba filtrasyonun yapılması açısından ön grupta yer alan 5 mikron ve 1 mikron filtreler poriplopilen malzemeden üretilmekte, karbon filtre ise hindistan cevizi kabuğundan üretilen aktif karbon filtre olarak tercih edilmektedir. Bu sayede şebeke suyundan su arıtma cihazına girebilecek pas, çamur, tortu, klor ve ağır metaller filtrelenerek esas arıtımdan önce suyun temizliği sağlanmaktadır.

Su arıtma cihazının en önemli parçalarından oluşan ters ozmos membran filtre, işlevsel olarak oldukça değerlidir. Lifetech, membran filtre üretimi sağlanırken membran zar ve kâğıtlarının en kalitelisini kullanarak, şebeke suyunda bulundan tüm yabancı maddelerin arıtımını sağlarken aynı zamanda filtre ömrünü mümkün olan en uzun şekilde gerçekleşmesi için son teknolojide üretilen ürünleri tercih etmektedir.

Arıtma işleminin son aşamalarında yer alan alkali mineral filtre, tamamen organik doğal taşlardan kullanılmakta, post karbon hindistan cevizi tatlandırıcı filtre ise iyodin seviyesi minimum 1200 mg olarak tercih edilmektedir. Kullanılan alkali mineral ve post karbon filtrenin kalitesi arıtılmış suyun lezzeti açısından oldukça önem arz etmektedir.

Son olarak su arıtma cihazında kullanılan arıtma musluğu, giriş vanası ve bağlantı ekipmanlarının sarı malzemeden üretilip üretilmediği önemli bir konudur. Lifetech su arıtma cihazlarında kullanılan tüm metal parçalar pirinç malzemeden üretilmekte ve sağlığa zararlı herhangi bir materyal içermemektedir. Ayrıca Lifetech, kullanılan bütün plastik malzemelerde örneğin; filtre kapları, membran kabı ve dirsekler gibi, organik, geri dönüşümden imal edilmemiş ve sağlığa zararı bulunmayan parçaların kullanımına önem göstermektedir.

Su arıtma cihazı satın alırken, ürünün kalitesi iyice araştırılmalı, kullanıcı yorumlarına dikkat edilmeli ve su arıtma cihazı fiyatları araştırılırken üründe kullanılan tüm parçaların sağlığa uygun standartlarda üretilip üretilmediğine dikkat edilmelidir. Lifetech, fiyat politikası gereği en kaliteli malzemeleri en uygun fiyata son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir.  Lifetech su arıtma cihazı fiyatları ithalatın doğrudan firmamız Oveon Mühendislik tarafından yapılması nedeniyle en uygun koşullarda belirlenmektedir.