Evimizde kullandığımız su, şehir arıtma tesisinden çıktıktan sonra ana besleme hatlarına basılır, sokaklarda bulunan içme suyu borularından geçer ve binamızın ana girişine kadar gelir. Bu kısma kadar olan bölüm şehirlerin belediyeleri tarafından sağlanan hizmetlerdir. Daha sonra binamızda bulunan daire tesisatlarımızdan evimizin musluğuna kadar gelir ve her aşamada yer altında bulunan tesisat borulama sistemleri içerisindeki pislikleri de beraberinde getirir. Günümüzde bu pisliklerden ( ağır metal, tortu, küf, pas, bakteri vb) korunmak için plastikler içerisinde satılan damacana suları veya su arıtma sistemleri kullanılmaktadır.

Damacana suları kullanımındaki sıkıntıların en büyüğü, içme sularının tekrar doldurulabilen plastik şişeler ile muhafaza edilmesi, evimize ulaşana kadar en az 25 gün geçmesi ve bu süre içerisinde plastik içerisinde bulunan suların istemeden de olsa güneş ışınlarına maruz kalmasıdır. Bir diğer önemli dezavantajı ise insan hayatı boyunca su ile yaşamak mecburiyeti göz önüne alındığında ömür boyu su içmek için ciddi bedeller ödenmesi gerektiğidir. (Örn: 70 yaşına kadar yaşayan birisinin günde 2 lt su içtiğini düşünürsek ayda 60 lt, yılda 720lt, 70 yıl sonunda 50 m3 e yakın su içmiş olacaktır. Buda yaklaşık 2520 damacana su demektir. 1 damacana ortalama 7 TL den satıldığını düşünürsek 17.640 TL maliyet demektir).

Su Arıtma Sistemleri sularımızda bulunan zararlı maddeleri uzaklaştırarak sağlıklı, içilebilir bir su temin eden, evimize, iş yerimize kurulan ufak içme suyu fabrikalarıdır. Bu sistemlerde kullanılan teknolojiler farklılık göstermektedir. Sistem tercihi yapılırken en önemli husus arıtma yapılırken kulanılan teknolojidir, günümüzde geçerliliğini koruyan tek teknoloji olan Reverse Osmosis Teknolojisinin kullanmayan sistemler sadece su iyileştirme ve tortu filtrasyonu yapan sistemlerdir.

Reverse Osmosis teknolojisi en az 5 aşamadan oluşur;

  1. 5 Mikron Tortu Filtresi; 5 mikrona kadar su içerisinde asılı kalan katı maddelerin filtrelendiği filtrelerdir.
  2. Aktif Karbon Filtre; Su içerisindeki klor, organik maddelerin ve bulanıklığın uzaklaştırıldığı filtrelerdir.
  3. 1 Mikron Tortu Filtresi; Aktif karbon filtreden ve 5 mikron tortu filtreden kaçan 1 mikrona kadar askıda kalan kaba tortuların süzüldüğü filtrelerdir.
  4. Membran Filtre; Gözenekleri 5 angström dan daha küçük olan yarı geçirgen bir zar vasıtası ile filtreden su moleküllerinin dışında zararlı maddenin geçişine izin vermeyen ve teknolojiye esas ismini veren filtredir.
  5. Tatlandırıcı Filtre; Membran filtreden geçerken sudan alınan tat verici maddelerin tekrar daha sağlıklı şekilde kazandıran ve doğadaki kaynak suyuna has tada yakın tat veren filtrelerdir.

Filtreleme sistemi tercihi yapılırken satın aldığımız firmanın bilgi ve tecrübesine, servis ağı genişliğine ve ürün menşeine mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir. Zira ülkemizde Çin malı ürün satışı yapan kısa sürede filtre ömürleri dolan, ucuz filtreler kullanarak fazla kazanç uğruna sağlığımızla oynamaktan hiç çekinmeyen firmalar mevcuttur. Bu tarz firmalar fazla tutunamayarak zamanla kapanıyor ve o zamana kadar satış yapmış oldukları müşteriler maalesef mağdur oluyorlar.

Lifetech Su Arıtma, Reverse Osmosis teknolojisini kullanarak yıllardır, servis ağı ve %99,99 müşteri memnuniyeti ile ilerleyerek, her geçen gün satış grafiğini hızlı bir şekilde artırmaktadır. Koçtaş, Hepsi Burada gibi güvenirliğinden şüphe duymadığımız firmalar aracılığı ile satışı yapılan ürünlerimiz. Distribütörden halka mantığı ile piyasada muadilleri 1000 – 1500 TL civarında satılırken, Lifetech Su Arıtma Sistemleri 320 – 400 TL arasında satılmaktadır. Amerikan Menşei li ürünümüz üst sınıf filtreler kullanılarak daha uzun soluklu kullanım sunmakla beraber, gelişmiş servis ağı sayesinde bakım ve arıza giderimi konusunda müşteri bilinci oturmuş firmalar ile standart’ın üstünde servis hizmeti vermektedir. Türkiye’nin birçok yerinde aynı gün montaj yapılarak ürünümüzü kullanmaya başlayacak müşterilerimizin en kısa sürede sağlıklı suya kavuşmalarını sağlıyoruz.

Lifetech Su Arıtma Cihazının filtre ömürleri arıttığı suyun içerisindeki pisliklere oranla değişir. Düzenli olarak servislerimiz tarafından takip edilen müşterilerimizin arıtma cihazlarına, her 6 ayda bir ürün ve filtre kontrolü yapmaktadırlar. Bu kontroller sırasında değişmesi gereken filtreleri değiştirerek müşterilerimizin sağlıklı su içmeye devam etmesini sağlarız. Bunun yanında düzenli bakım yapılarak ömür boyu kullanabileceğimiz bir arıtma cihazına sahip olmuş oluruz. En hesaplı ve kaliteli filtreler ile değişimi yapılan Lifetech Su Arıtma Cihazı size her daim sağlıklı su sunar. Arıtma Cihazı ile birlikte şık bir tasarıma sahip Avrupa Musluk evyenize monte edilerek kullanım suyu ile arıtılmış sağlıklı suyu birbirinden rahatlıkla ayırmanıza olanak sunar. Bu sayede bulaşıklarınızın pisliklerini akıtırken veya bir şeyler yıkarken arıtılmış suyu boşa kullanmayarak su israfından da kaçınmamızı sağlar.

Lifetech Su Arıtma Sistemi ile birlikte 12 lt su kapasitesi olan paslanmaz çelikten yapılmış ve tamamen dış ortamlardan izole edilmiş genleşme tankı, sularımız kesilse bile 12 lt rezerve su sağlayarak zor durumlardan kurtulmamıza ciddi yardımcı olacaktır.

Lifetech Su Arıtma Sistemleri 2 yıl Sanayi Bakanlığı +3 yıl firma garantisi ile toplam 5 yıl garanti vermektedir. Garanti kapsamına kullanılan sarf malzemeleri hariç tüm parçalar girer.

Ömrümüz boyunca sağlıklı su içeceğiz diye düşünerek damacana firmalarını zengin edip sağlıksız su içmektense, her zaman kontrolünüzde ve hazırda evinizde bulunan su kaynağından su içmeyi tercih etmeniz vereceğimiz en doğru kararlardan birisi olur.

Zirai ilaçlar, GDO besinler, sağlıksız hava ve sular ile yaşamak mecburiyeti ile yüz yüze kaldığımız günümüzde en önemli geleceklerimiz, çocuklarımız için her aşamasını gözlemleyebildiğimiz ve sağlıklı olduğunu bildiğimiz arıtma sistemimizden su içirmeliyiz.